RRC-012DB
Brand Name : REKON
Model Number : RRC-012DB
Certification : CE UL CCC
Place of Origin : China
MOQ : 1000PCS
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 5000PCS STOCK
Packaging Details : Mini Box
Contact Now
Specification
Image Device: 1/4 inch SHARP CCD
TV System: PAL:25f/s NTSC: 30f/s
effective Pixels: PAL(512*582 Pixels) / NTSC(512*492 pixels)
Sensing Area: 4.9MM*3.7MM
Scanning System: 2:1 InterLace
Sync. System: Internal
Resolution: 420TV lines
Minimum Illumination: 0.1 Lux (day), 0 Lux ( with IR)
IR light automatically on in the day mode
Video Output: 1.0vp-p, 75Ohm
Consumption: 0.45W
AGC: Auto
S/N Ration: Better than 48dB
Micro Option, help the drive to head the vehicle rear voice
Whitle Balabce: Auto
Electronic Shutter: 1/60(NTSC) 1/50(PAL)~1/100,000 Second
Backlight Cpmpensation: Auto
Current consumption: Max. 150mA
Power Supply: DC 12V (Fault ) , Wide Range :9-35V (Option)
Lens Angel: 120°
Connector: Air head or RCA (Option)
Extention Cable: 6 meters (Default ) , 10 or 15 meters (Option)
Operating Temperature: -20℃ ~+70℃, RH 95% MAX
Strorage Temperature: -30℃~+80℃ RH95% MAX